O webu

Sirény. Slýcháme je každou první středu v měsíci, kdy nás hlasitě upozorňují na svoji existenci. Na to, že tu stále jsou, připraveny nás upozornit na nejrůznější nebezpečí, která dnešní doba přináší.

Přestože tu jsou již mnoho let, stále se potýkají s jedním velkým a zásadním problémem – málokdo jim rozumí.

Proč ta siréna houká?

To je nějaká zkouška?

Stalo se něco?

To je několik nejčastějších otázek, které se objeví vždy, když sirény „promluví“. Odpovědi na ně bohužel ne vždy vědí i ti, kteří by je znát měli. Názorným příkladem je například reportáž České televize v pořadu Reportéři ČT z ledna 2008.

Informace a rady, co dělat, pokud houká siréna, lze dnes najít na internetových stránkách mnoha měst, hasičských sborů a podobně. Často ale skryté až na několikáté úrovni menu nebo ve formě dlouhé příručky.

Spolek Rescueinfo se proto rozhodl spustit internetové stránky, na nichž se právě nacházíte. Stránky, které jsou jednoúčelové a zaměřené výhradně na varování obyvatel pomocí sirén a dalších prvků varovného systému.
Věříme, že zde naleznete odpovědi na všechny své otázky a až příště uslyšíte sirénu, bude k Vám „promlouvat“ jazykem, kterému rozumíte…

Budeme velmi rádi, pokud se rozhodnete tento neziskový web podpořit formou odkazu nebo dalším šířením informace o jeho existenci.

testV případě dotazů, námětů a připomínek se můžete obracet na provozovatele webu:

Rescuenfo z. s.
Havlíčkova 285
538 25 Nasavrky
Tel.: 603 981 272
(Michal Bareš, ředitel spolku)
E-mail: info@rescueinfo.org
www.rescueinfo.org

Poslání spolku:

Zapsaný spolek Rescueinfo vznikl (tehdy jako sdružení) začátkem roku 2005 z podnětu několika uživatelů občanských radiostanic. Myšlenka založit toto sdružení ale sahá až do období katastrofálních povodní v roce 2002.
Stěžejní činností sdružení je vzdělávací a preventivní činnost v oblasti ochrany obyvatel.
Od roku 2007 zajišťuje v rámci projektu „Rady v nouzi“ organizaci osvětových besed pro veřejnost a provozuje internetový portál www.radyvnouzi.cz. V roce 2009 bylo sdružení partnerem projektu Vzdělávací modul „Ochrana člověka za mimořádných událostí“ realizovaného v Královéhradeckém kraji z prostředků ESF.

Krizová činnost:

  • pomoc při informování a evakuaci obyvatel
  • podpora opatření nouzového přežití
  • monitorování problémových míst v průběhu mimořádné události

Web VarujemeVás.cz podpořili umístěnim odkazu nebo banneru: